Co należy do obowiązków pedagoga szkolnego?

0
1690
pedagog

Szkolny to przede wszystkim osoba, która ma na celu wspomaganie procesów wychowawczych i edukacyjnych w szkole. Będzie on współpracował z wychowawcami oraz pozostałymi nauczycielami. Do jego głównych zadań będzie należała analiza zachowań uczniów. Będzie on interweniował w przypadkach, kiedy z danymi dziećmi występują jakieś problemy. Jakie obowiązki zawodowe należą do pracy pedagoga szkolnego oraz w jakich warunkach je on wypełnia?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/czym-zajmuje-sie-pedagog-szkolny/

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy pedagoga szkolnego

Twoje obowiązki i zawodowe będziesz wypełniać poprzez wykonywanie pewnych czynności zawodowych. Do twoich zadań będzie należało trwanie w pogotowiu, kiedy dziecko będzie potrzebować pomocy z zakresu psychologii czy pedagogiki. Ministerstwo zobowiązuje, abyś przeprowadzał badania oraz diagnozy związane z indywidualnymi potrzebami danego dziecka. Będziesz określał jego predyspozycje, od znajdował źródła i rozwiązywanie trudności, a także sugerował optymalny kierunek rozwoju. Do twoich zadań będzie należało również opracowanie strategii wychowawczej całej placówki. W szkole musi być prowadzona mądra oraz przekonująca profilaktyka uzależnień związanych z używkami i nałogami. To właśnie dlatego od czasu do czasu tobie powierzone będzie nauczycielskie biurko i tablica. Będziesz musiał dotrzeć do dzieci oraz przeprowadzić z nimi zajęcia. Będą one zapobiegały sięgania po używki, jak i przejawiania innych zaburzeń. Czasami trzeba będzie interweniować. W sytuacjach kryzysowych, działaniach mediacyjnych czy przy współpracy z rodzicami – będziesz musiał pełnić aktywną służbę.

Warunki pracy psychologa szkolnego

Szkoła będzie wodę miała dla ciebie specjalny pokój. Będzie to twój własny gabinet, do którego będą mogli Zgłaszać się uczniowie z problemami. Wyposażony będzie w komputer, materiały oraz rekwizyty dydaktyczne. Będzie to miejsce dobre zarówno dla uczniów jak i rodziców. Nie zawsze będziesz pracował jednak stacjonarnie. Oprócz zajęć w szkole czasami w godzinach pracy będziesz dokonywał wywiadu środowiskowego. Będzie to nic innego jak dokonywanie bezpośrednich odwiedził. Jako pedagog szkolny będziesz współpracować z policją lub prokuraturą. Moja opinia będzie im niezwykle potrzebna do przeprowadzenia późniejszego postępowania.

Zobacz też: http://www.400miast.pl/w-jaki-sposob-zostac-instruktorem-nordic-walking/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here