3 praktyczne wskazówki dla pracującej matki

0
1435
pracująca matka

Matka, która musi połączyć życie codzienne, opiekę nad dzieckiem i życie zawodowe mistrzynią, ponieważ takie połączenie jest naprawdę ciężkie. W jaki sposób nie utonąć w obowiązkach? Kimberly Clark z amerykańskiej firmy PwC to pracującą matką, która dała redę takiemu wyzwaniu. Swoich rad udzieliła na serwisie FastCompany.com. Jakie to rady? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/pracujaca-matka-praktyczne-wskazowki-jak-przezyc/ 

Wyzwania, które stoją przed pracującą matką

Dla Kimberly Clark przełomem był rok 2006. Wówczas miała wrócić z urlopu rodzicielskiego. Równocześnie awansowała na stanowisko kierownika. Musiała ona przetrzeć szlaki, ponieważ wtedy elastyczny tryb pracy był całkowitą nowością. Dziś stał się on już codziennością, chociaż dla wielu zmiana ta została wymuszona przed pandemię COVID-19.

Autorka stwierdziła, że w realiach ograniczonych możliwości opieki nad dziećmi, elastyczności dla wielu kobiet staje się szalenia ważna. Jakie rady daje pracujący matkom? 

3 porady dla pracującej marki

1. Postaw sobie granice 

Pamiętaj o tym, że nie każdy zrozumie i wie na czym polega Twoje elastyczne podejście do życia zarówno zawodowego jak i prywatnego.

Według Clark ludzie często widzą ją w pracy, lecz wielu nie rozumie, że kiedy przechodzi do trybu mamy, poświęca uwagę jedynie swoim dzieciom i wówczas taka uwaga staje się niepodzielna. Postawienie granic dla samej siebie jest ważne, ale musimy pamiętać też, żeby poinformować o tym innych.

2. Weź pod uwagę niespójność 

Clark radzi, żeby być otwartą na zmiany. Oznacza to, że harmonogram, który ustalony został, kiedy dzieci były małe nie sprawdzi się, kiedy dzieci będą dorastać. Te niespójności muszą zostać wzięte pod uwagę. 

3. Nie miej do siebie wyrzutów

Bywają dni, w których nasze samopoczucie czy też zdrowie nie daje nam dać z siebie 100% w domu lub w pracy. Clark przypomina sobie, że jej 75% może być lepsze niż 100% pozostałych. Jednak nie może być tak, że w chwilach słabości będziemy obarczać się problemami i trapiącymi nas wyrzutami. 

Zobacz też: https://www.blogfinance24.pl/praca/jak-wygladal-rynek-pracy-w-sierpniu-2020-roku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here