Pojemniki na pokarm – w czym najlepiej przechowywać pokarm dla niemowlaka?

0
1044
w czym przechowywać pokarm dla niemowlaka?

Przechowywanie pokarmu dla dziecka jest bardzo ważną sprawą. Mleko mamy, powinno być przechowywane w bezpiecznych, sterylnych pojemnikach lub woreczkach.

Jak należy przechowywać mleko matki?

Zasada jest taka, ze pokarm może stać w temperaturze pokojowej nawet przez 8 godzin. Jeżeli temperatura jest wyższa, powinien być przechowywany w lodówce lub specjalnej torebce chłodniczej, w której można wymienić wkłady chłodzące.

W czym najlepiej przechowywać pokarm dla maleństwa? Można to robić albo w szklanym, zakręcanym naczyniu, sterylnym woreczku na pokarm lub wyparzonej butelce.
Sterylne woreczki sprawdzają się wyłącznie w przypadku korzystania z laktatora.
Aby wiedzieć, czy mleko jest dobre należy na każdym pojemniku napisać konkretną datę i godzinę odciągnięcia pokarmu.

Jeżeli pokarm był zamrożony, aby go rozmrozić musimy to zrobić w kąpieli wodnej, w temperaturze do 500 Celsjusza. Im wyższa temperatura, tym mniej wartości ma mleko. Należy uważać, żeby nie zagotować mleka, unikać należy również mikrofalówki. Najlepiej jest podgrzewać mleko w garnku. Podawając dziecku mleko, należy sprawdzić czy nie jest zbyt gorące.

Pojemniki na pokarm matki

Jak długo może być przechowywany pokarm dla niemowlaka?

W zależności, gdzie jest trzymany pokarm dla niemowlaka, zależy jego świeżość. Jeżeli pokarm jest przechowywany w lodówce, może znajdować się w niej do 96 godzin. Nie dłużej. Też bardzo ważne jest miejsce przechowywania w lodówce, należy mleko przetrzymywać na górnej półce, przy tylnej ścianie. Jeżeli chcemy przechować pokarm w zamrażalniku, może on tam być do 2 tygodni. Z kolei jeżeli chcemy go zamrozić, to do 6 miesięcy.

Woreczki do przechowywania pokarmu

Woreczki do przechowywania pokarmy są jednorazowe. Można w nich również zamrażać mleko matki. Woreczki posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia wygodne zamykanie i przechowywanie. Możemy być pewni, że pokarm się nie rozleje. Występują różne pojemności woreczków do przechowywania pokarmu, dostępne są od 100 ml do 180 ml. Woreczki do przechowywania pokarmu wykonane są z polietylenu, jest to materiał który jest przeznaczony do kontaktu z żywnością.

Przeczytaj też: http://www.lothus.pl/poduszki-do-karmienia-czym-sie-wyrozniaja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here