Top 7 zabaw dla dzieci w domu

0
1095
Top 7 zabaw dla dzieci w domu

Twoje pociechy umierają z nudów? Nie wiesz, jak zapewnić im rozrywkę, która dodatkowo wesprze ich kreatywność i wyobraźnię? Podpowiadamy, w co się bawić z dziećmi w domu. Poznaj sprawdzone pomysły na zabawy z dziećmi i w ten sposób połącz przyjemne z pożytecznym. Czas spędzony w domu to świetny sposób na wszechstronne pobudzenie rozwoju malucha!

Jakie zabawy dla dzieci wybrać?

Pomysły na zabawy dla dzieci są na wagę złota, szczególnie cenne stają się jednak w ostatnim czasie, kiedy to maluchy coraz więcej czasu spędzają w domu. Nie jest też tajemnicą, że szkraby w różnym wieku rozpiera energia, której trudno sprostać – dlatego o wiele lepiej spożytkować ją na kreatywną i rozwijającą zabawę. Sprawdź nasze propozycje na najlepsze zabawy dla dzieci w domu!

  1. Zabawa w teatrzyk – w tej zabawie możecie wykorzystać wszystko, co znajdzie się pod ręką, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Oczywiście nie ma tu ściśle narzuconych schematów. Maluchy z pewnością będą chciały się przebrać, a nieco starsze dzieci mogą z twoją pomocą nawet przygotować krótki scenariusz minispektaklu. Jeśli chcesz odrobinę zwiększyć poziom trudności, spróbujcie opanować krótkie kwestie, a wieczorem wspólnie zaprezentować swoje małe, domowe przedstawienie!
  2. Zabawy artystyczne – to właściwie cały zbiór propozycji, które znakomicie wspierają rozwój kreatywności i wyobraźni malucha. Dzieci mogą tworzyć prawdziwe dzieła sztuki przy pomocy rozmaitych przedmiotów. Jednego dnia uszyjcie ubranka dla lalek, innego dnia stwórzcie własne książki, innym razem przygotujcie miniaturowe samoloty i statki kosmiczne. Materiały i techniki wykonania są całkowicie dowolne!
  3. Zaginiony skarb – dzieci wykazują się ogromną chęcią do tworzenia, a także niemałą ciekawością. Schowaj wybrany wcześniej „skarb” przed swoimi pociechami, a następnie wspólnie stwórzcie jedyną w swoim rodzaju mapę. Zaznaczcie na niej wyspy, drzewa czy wiry morskie i w pirackim klimacie spróbujcie odnaleźć ukryty skarb.
  4. Dokończ obrazek – jedną ze znakomitych i prostych aktywności, która wspiera wyobraźnię, jest rysowanie. Czynność tę uwielbiają zresztą prawie wszystkie maluchy, mogą tu uwolnić swoją beztroską twórczość. Rysowanie samo w sobie warto jednak urozmaicić. Jak to zrobić? Narysuj na kartce kilka kresek, jakiś kształt – co tylko przyjdzie ci do głowy, a przed maluchem pozostaw zadanie dokończenia tego dzieła.
  5. Zabawa z mlekiem i barwnikami – to bardzo prosta, ale i niezwykle efektowna zabawa dla dzieci. Do talerza wlej odrobinę mleka, a następnie za pomocą pipetki umieść w nim barwnik spożywczy – w ten sposób maluchy mogą tworzyć wielobarwne kompozycje, z których każda będzie unikalna i jedyna w swoim rodzaju.
  6. Domowa ciastolina – do przygotowania tego specyfiku potrzebujesz jedynie dwóch składników: mąki ziemniaczanej oraz odżywki do włosów. Samo połączenie tych składników sprawia dzieciom wiele radości, nie wspominając już o późniejszej zabawie. Z ciastoliny można tworzyć rozmaite, domowe „rzeźby”, łatwo również posprzątać po skończonej zabawie. Aby uzyskać kolorową ciastolinę, wystarczy dodać barwnik spożywczy.
  7. Gry planszowe i puzzle – nie można pominąć także tej formy zabawy. Zależnie od poziomu trudności puzzle czy gry planszowe znakomicie rozwijają kreatywność maluchów, wyobraźnię i pamięć, a do tego są świetnym źródłem rozrywki.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here