Czy warto kupić śpiwór dla dziecka?

0
761
śpiworek

Śpiwory najpewniej kojarzą ci się z dalekimi podróżami i nocowaniem pod namiotem. Jednak nie tylko w takich sytuacjach można je wykorzystywać. Dosłownie każdy nocleg poza własnym łóżkiem może być świetną okazją do wykorzystania śpiwora – dzieci cię o tym upewnić, ponieważ to one zazwyczaj śpią tam, gdzie chcą, nawet jeśli nie jest to idealne miejsce do odpoczynku.

Śpiwór do zastosowania w domu

Wydaje ci się, że nocleg w domu to zawsze nocleg we własnym łóżku? Twoje dziecko z pewnością szybko zweryfikuje ten pogląd! Maluchy kochają spać w różnych miejscach, które nie są ich własnym posłaniem. I nie mówimy tu tylko o kanapie w salonie lub małżeńskim łożu rodziców.

Być może twój syn albo twoja córka posiada w domu mały, zabawny namiot, który chce wykorzystać do nocowania? Jeśli tak, oznacza to, że dziecko będzie spało na podłodze, co najwyżej na kocyku. Decydują się na zakupienie dla niego małego śpiwora, zapewnisz mu znacznie wygodniejsze miejsce, a na dodatek upewnisz się, że jest mu ciepło nawet w ciągu chłodniejszych nocy.

A może twoje dziecko marzy o krótkiej drzemce w waszym ogrodzie, pod drzewem lub na zestawie wypoczynkowym? W takim przypadku śpiwór to wręcz konieczność, ponieważ nawet w trakcie lata taka drzemka na świeżym powietrzu może skończyć się przeziębieniem, jeśli dzień będzie chłodny. Dzieci w końcu rzadko zwracają uwagę na pogodę.

Śpiwór podczas wyjazdu

Jeśli często podróżujecie z dzieckiem, na pewno wiesz, że łóżeczko turystyczne z niewielkim materacem nie jest najbardziej wygodnym miejscem. Ono po prostu wymaga zastosowania dodatkowej pościeli, materacyka lub wręcz śpiwora. Jeśli więc twoim hobby są wyjazdy, z pewnością chętnie skorzystacie z takiej opcji, a twoje dziecko będzie bardziej zadowolone ze swojego miejsca.

Jednak nie tylko podróże do hoteli wymagają wożenia ze sobą łóżeczka turystycznego. Nawet jeśli jedziecie na kilka dni do babci czy cioci, twój maluch powinien czuć się komfortowo. Aby nie zabierać tam ze sobą łóżeczka i nie zastanawiać się, które miejsce i jaką pościel powinni wybrać członkowie rodziny, by maluchowi było jak najlepiej, wystarczy zawieźć ze sobą mały, poręczny śpiwór. Z pewnością sprawi, że twój syn lub córka poczuje się w nowym miejscu lepiej, bardziej znajomo i pewnie, a jego sen będzie po prostu spokojniejszy.

A może po prostu w ciągu dnia?

Wiele aktywności dziecięcych odbywa się na podłodze. Oglądanie filmów, czytanie książek, zabawa czy granie w gry to świetna okazja do tego, by zająć miejsce dosłownie na środku salonu albo pokoju dziecinnego. Ciekawe śpiwory dla dzieci będą mogły pomóc w takim aktywnym lub biernym odpoczynku, ponieważ umilą każdą chwilę spędzoną na panelach czy dywanie.

Nie zapominajmy też o ich wyglądzie. Są kolorowe, nowoczesne i idealnie dostosowane do gustu maluchów. Z pewnością każde dziecko będzie chciało mieć jeden dla siebie, by pochwalić się przed kolegami i rodziną, a także korzystać z niego, ile tylko dusza zapragnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here