Czym są skrzyniopalety plastikowe?

0
1116
Czym są skrzyniopalety plastikowe

Głównym zadaniem skrzyniopalet plastikowych jest ułatwienie przechowywania oraz transportu towarów. Skrzyniopalety producent, który solidnie je wykona może zagwarantować ochronę towarów przed uszkodzeniami. Najczęściej skrzyniopalety plastikowe stosowane są do magazynowania i transportowania artykułów spożywczych.

Skrzyniopaleta plastikowa – budowa

Klasyczna skrzyniopaleta przypomina drewnianą skrzynkę lub pojemnik. Skrzyniopaleta plastikowa ma najczęściej wymiary 1200 x 800 mm i można dopasować do niej paletę tradycyjną zwaną europaletę. Budowa skrzyniopalety oparta jest na dwóch lub czterech wjazdowych podstawach, które ułatwiają jej transport przy użyciu wózka widłowego. Skrzyniopalety producent wykonuje je często na zamówienie w celu dostosowania ich parametrów do wymagań klienta, który będzie magazynował oraz transportował dane towary. Dzięki zastosowaniu skrzyniopalet plastikowych można w łatwy sposób składować oraz przenosić towary przy użyciu wózka widłowego.

Skrzyniopalety plastikowe – właściwości

Skrzyniopalety stosowane są w sposób uniwersalny i można używać ich w większych pomieszczeniach takich jak magazyn lub hala, a także w małych przedsiębiorstwach usługowych. Skrzyniopalety plastikowe używane są do przewożenia oraz przechowywania towarów, a przy okazji zapewniają towarom ochronę przed uszkodzeniami.

Rodzaje skrzyniopalet

Skrzyniopalety podzielić można, biorąc pod uwagę tworzywo, z jakiego zostały wykonane.

Skrzyniopalety plastikowe mają podstawę, którą jest europaleta i stosowane są w magazynach z artykułami spożywczymi. Skrzyniopalety drewniane składają się z drewnianej europalety i umożliwiają transport produktów różnego rodzaju. Do wykonania skrzyniopalety drewnianej stosuje się skolejkę, płyty pilśniowe oraz tekturyę. Najczęściej stosowanym drewnem do wyrobu skrzyniopalet jest drewno iglaste. Skrzyniopaleta metalowa jest to najbardziej wytrzymała paleta i najbardziej chroni towary przed uszkodzeniem, można stosować ją do różnego rodzaju towarów. Skrzyniopalety mogą być całkowicie zabudowane lub mieć odkryte wieko. Często skrzyniopalety wyposażone są w klocki, które ułatwiają ich transport wózkiem widłowym, a także koła, które umożliwiają ich łatwe przesuwanie w małych powierzchniach magazynowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here