Książeczki obrazkowe dla dzieci – jak zachęcić malucha do czytania?

0
763
Książeczki obrazkowe dla dzieci

Marzeniem wielu rodziców jest pociecha, która zamiast spędzać długie godziny przy komputerze, siedzi przy biurku i czyta książkę. Jak wszyscy dobrze wiemy, czytanie bardzo rozwija umysł i poszerza wiedzę o świecie. Istnieje więc szansa, że mały czytelnik będzie miał łatwiej w szkole czy później na studiach. Niestety jednak bardzo często niewiele robimy, aby zainteresować dziecko książkami. Zdarza nam się za to narzekać na to, że maluch bawi się zamiast czytać, co niestety powoduje, że książka zaczyna wydawać się przykrym obowiązkiem. Jak więc skutecznie zachęcić do sięgnięcia po lekturę? Poniżej kilka podpowiedzi.

Książeczki obrazkowe dla dzieci – pamiętaj, że dziecko obserwuje

Nasze dzieci czasem przypominają nas bardziej, niż byśmy tego chcieli. Obserwują nas i naśladują czasem nawet te zachowania, których nie chcemy ich uczyć. Maluch widzi, że chociaż proponujemy mu książkę, sami nie czytamy i wolimy spędzić czas przed telewizorem. Musimy zatem zacząć pozytywną zmianę od siebie. Pod żadnym pozorem nie każmy dziecku czytać za karę.  Opowiadajmy o książkach, które nas ostatnio zainteresowały i czytajmy wspólnie. Dzięki temu pokażemy maluchowi, że w ten sposób można świetnie się bawić i uczyć. Na początek warto sięgnąć po książeczki obrazkowe dla dzieci, które rozbudzą zainteresowanie. Po ambitniejsze lektury nasza pociecha sięgnie z czasem, być może zaciekawiona pozycjami w naszej własnej biblioteczce.

Książeczki obrazkowe dla dzieci – wzbudź zainteresowanie

Jeśli zależy nam na tym, by dziecko polubiło czytanie, warto zadbać o to od najmłodszych lat. Dlatego też książki, które będziemy mu podsuwać powinny mieć atrakcyjną formę. Ciekawe propozycje lektur dla najmłodszych można znaleźć na stronie https://mobilnirodzice.pl/. Warto szczególnie zwrócić uwagę na te propozycje, które posiadają dodatkowe funkcje. Książeczki dotykowe, kolorowanki lub na przykład emitujące dźwięki cieszą się sporym zainteresowaniem wśród maluchów i dodatkowo wspomagają ich prawidłowy rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here