Dziecięce buty do zadań specjalnych – jak dobrać kalosze?

0
986
Dziecięce buty do zadań specjalnych – jak dobrać kalosze?

Wybór dziecięcych kaloszy to nie lada wyzwanie dla niejednego rodzica. Nie wiadomo na jaki fason postawić i jakie parametry obuwia spełnią wszystkie potrzeby naszej pociechy. Optymalne kalosze dziecięce muszą nie tylko zapewniać niesamowitą wygodę, ale i sprostać ekstremalnym warunkom. W końcu, które dziecko nie lubi skakać w kałużach?

Po pierwsze – wygoda

Pierwszym i podstawowym kryterium, jakim powinniśmy się kierować, wybierając buty dla naszych pociech, jest wygoda. Kalosze dziecięce nie mogą być ani za luźne, ani zbyt ciasne. Jeżeli dobieramy obuwie dla bardzo małego dziecka, które nie jest w stanie nam powiedzieć, czy je coś ciśnie lub czy jest niewygodnie, warto zastosować metodę z patyczkiem. Bierzemy dłuższy patyk, słomkę lub coś podobnego. Mierzymy długość stopy dziecka i przycinamy patyk do podanej długości. Potem mierzymy kupowany but, wkładając do niego patyk. Powinien mieścić się swobodnie, a zatem zapewniać odrobinę luzu.

Po drugie – optymalna temperatura

Kalosze dziecięce powinny też zostać dobrane do panujących temperatur. W sklepach znajdziemy zarówno letnie modele, jak i zimowe. Oczywiście będą się one różniły warstwą ocieplenia. Te letnie, będą raczej pozbawione jakichkolwiek dodatkowych warstw. Z kolei w zimowych kaloszach dziecięcych możemy liczyć nawet na lekki „kożuszek”. Dostosowanie obuwia do temperatury jest niezwykle istotne. Stopa dziecka nie powinna ani się nadmiernie pocić w bucie, ani marznąć. Oba przypadki mogą bowiem mieć daleko idące konsekwencje. Od przeziębienia po ogólny dyskomfort.

Po trzecie – atrakcyjny wygląd

Poza tym kalosze dziecięce powinny zwyczajnie podobać się dziecku. Jeżeli nasza pociecha lubi kolor fioletowy, to nie bójmy się kupić mu fioletowych kaloszy. Jeżeli preferuje połączenie pomarańczu i czerwieni, to również możemy dla niego coś takiego nabyć, nawet jeżeli uważamy to połączenie za kiczowate. Warto bowiem pamiętać, że to przede wszystkim nasze dziecko ma się czuć dobrze w swoim obuwiu. To ono będzie je nosić i chwalić się kolegom i koleżankom w przedszkolu i szkole.

Po czwarte – solidność wykonania

No i oczywiście warto pamiętać o solidnym wykonaniu obuwia. Kalosze dziecięce to buty do zadań specjalnych, więc powinny zostać wykonane z wysokiej jakości materiałów – mocnego, naturalnego kauczuku oraz wygodnej wyściółki. Dodatkowo z elastyczną podeszwą, elementami odblaskowymi i innymi, przydatnymi dodatkami. Obuwie musi być trwałe i niezawodne, nawet w ulewnym deszczu i trudnych warunkach atmosferycznych.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Kalosze-dzieciece-165.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here