Co można kupić na prezent dla 3-latka?

0
1416
Co można kupić na prezent dla 3-latka?

Małe dzieci to ogromna radość nie tylko dla rodziców, ale też innych członków rodziny oraz przyjaciół. Odwiedzając malucha każdy chciałby mu coś sprezentować, lecz często mamy problem z określeniem co może się spodobać dziecku w takim wieku. Co zatem będzie odpowiednim prezentem dla 3-letniego malca?

Jakie zabawki będą odpowiednie?

Na rynku znajdziemy wiele propozycji, gdyż producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych produktów. Na pewno dobrym pomysłem będą zabawki edukacyjne, które uczą dzieci rozwijania umiejętności, przeważnie z wykorzystaniem dźwięków, które zainteresują tak małe dziecko. Względem poprawiania zdolności manualnych można wybierać wszelakie produkty o charakterze kreatywnym, jak kredki i ich odmiany. Cenne będą też jednak te przedmioty, które uczą logicznego myślenia, a więc układanki czy proste klocki dla 3 latka. Warto pamiętać też o tym, że ważnymi podarunkami są również pluszaki. Być może nie wpływają one wymiernie na rozwój malucha, lecz każde dziecko potrzebuje swoich ulubionych przytulanek i zapewne każdy dorosły pamięta jeszcze jak sam cieszył się kiedyś z takich rzeczy.

Czym kierować się przy wyborze?

Kluczem do odpowiedniego rozwoju dziecka jest to by dostarczyć mu różnorakich bodźców. Obecnie wszyscy najchętniej sięgają po zabawki edukacyjne, lecz malec musi posiadać także inne atrakcje. Wybierając takie przedmioty, które będą miały za zadanie rozwijanie malucha, trzeba też brać pod uwagę to, że jednocześnie muszą go zainteresować i dostarczać mu również frajdy, gdyż w tak wczesnym wieku nauka odbywa się poprzez zabawę. Pamiętajmy też by dostosować podarunek do wieku malca i wybierać choćby klocki dla 3 latka, które będzie mógł swobodnie ułożyć. Są to zatem niezbyt wymagające i proste zestawy, które pomogą mu w opanowywaniu podstaw logiki. Jeśli nie mamy specjalnej wiedzy w tym zakresie to z pomocą przyjdą oznaczenia od producentów, którzy jasno określają dla dzieci w jakim wieku najlepsze będą dane zabawki. Zwracajmy również uwagę na to z jakiego materiału wykonane są dane rzeczy, by nie było to coś szkodliwego.

Co dla chłopców, a co dla dziewczynek?

Zabawki dla niemowlaków są zwykle uniwersalne, natomiast w tym wieku pomału zauważamy już rozgraniczenia na obie płci. Warto wziąć to pod uwagę, lecz nie traktować tego jak jakąkolwiek wyrocznię czy zakaz. Jeśli często obcujemy z maluchem i jego rodzicami to wystarczy podpytać się o to czym dziecko najchętniej się bawi. Może się okazać, że chłopcu najbardziej przypadnie do gustu zabawkowa kuchnia, a dziewczynce spodobają się z kolei samochody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here