Gry planszowe a wspólne spędzanie czasu

0
1159
Gry planszowe a wspólne spędzanie czasu

Małe dzieci i nastolatki często uważają, że nie łączy ich absolutnie nic. Jeśli jest się rodzicem, którego dzieci dzieli kilka lat różnicy, to trzeba się dobrze nagimnastykować, aby zorganizować swoim pociechom czas wolny tak, żeby były jednakowo zadowolone. A co dopiero, gdy jedno z dzieci ma np. 3 lata, drugie 10, a kolejne 16? Wtedy znalezienie aktywności, którą może zajmować się całą rodzina tak, aby nikt nie czuł się wykluczony, ani odsunięty staje się naprawdę wielkim wyzwaniem.
Na szczęście, mimo iż dzieci lubią spędzać czas przed komputerem, to coraz częściej okazuje się, że mogą dobrze bawić się także razem z rodzicami i rodzeństwem. Jednym z rozwiązań, które pomogą scalić rodzinę i pozwolą spędzać czas wszystkim jej członkom bez względu na wiek są znane od lat gry planszowe. Wprawdzie był czas, gdy o planszówkach zapomniano na rzecz gier komputerowych i internetowych, jednak obecnie coraz popularniejsze staje się wracania do zapomnianych gier takich jak chińczyk czy monopoly.
Coraz więcej sklepów rozszerza swoją ofertę, czy wręcz specjalizuje się tylko w grach planszowych i fajne gry dla dzieci przestały być towarem rarytasowym, niemal niemożliwym do kupienia. Dziś wystarczy wejść na stronę którejś z wyszukiwarek internetowych, jak Google czy Yahoo i wpisać czego dokładnie szukamy. Bez względu na to, czy interesuje nas gra używana, czy nówka prosto ze sklepu, z pewnością znajdziemy coś, co spodoba się zarówno nam jak i naszym dzieciom. Wiele sklepów prowadzi swą sprzedaż internetowo, mimo, że mają również swój jak najbardziej rzeczywisty, stacjonarny punkt, który można odwiedzić i skorzystać z pomocy sprzedawcy w wybraniu odpowiedniej gry. A co, gdy zamarzy nam się coś, czego w danym sklepie akurat nie ma, a nie chcemy kupować przez internet? To proste. Dobry sklep z pewnością sprowadzi na zamówienie każdą grę, jaka nam lub naszym dzieciom się marzy. Wystarczy tylko określić dokładnie czego oczekujemy, a najlepiej podać nazwę gry i może jeszcze jej producenta, choć to ostatnie zazwyczaj nie jest konieczne. Mając nazwę sklepy są w stanie znaleźć i sprowadzić praktycznie każdą grę, o jakiej marzymy.
Naturalnie wspólne spędzanie czasu będzie wymagało odrobiny przemyśleń. Jeśli jedno z naszych dzieci ma zaledwie 2 latka to ani warcaby, ani Chińczyk nie będą grami, które powinniśmy brać pod uwagę, chyba, że chcemy bawić się bez niego. Ale już np. Taboo sprawi, że nawet małe dziecko będzie się dość dobrze bawić, nawet jeśli nie do końca zrozumie zasady gry, a starsze dzieci z pewnością pokochają pokazywanie haseł i zgadywanie co pokazuje mama lub tata.
Oczywiście gry planszowe kosztują więcej niż darmowe gry na komputer, jednak czy czas spędzony razem z całą rodziną i wspólna zabawa nie są tego warte? Pamiętajmy, że wspólne spędzanie czasu razem z dziećmi, czy to podczas zabawy, wycieczek, czy wspólnie wykonywanej pracy jak chociażby rodzinnego przygotowywania sałatki, nie tylko jednoczy rodzinę, ale też sprawia, że dzieci nawiązują z rodzicami silniejsze więzi i mają do nich więcej zaufania. To ostatnie docenią z pewnością rodzice nastolatków, którym łatwiej będzie przejść przez okres buntu dziecka, jeśli będzie ono mieć do nich zaufanie i szacunek. Dlatego – grajmy razem. To jednoczy i procentuje. Naprawdę warto!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here