Bezpieczeństwo dziecka

0
1277
Bezpieczeństwo dziecka

Rodzice wybierając zabawki dla dzieci od 3 lat powinni zwrócić uwagę czy są one bezpieczne i dobrane do wieku. Maluchy nie zdają sobie sprawy z tego co grozi im kiedy na przykład rzucą czymś lub uderzą w coś swoim „gadżetem”. W sklepie mama i tata są zobowiązani do poszukiwania zabawek, które coś dadzą – na przykład gry naukowe, czy misie uczące słówek po angielsku. Coś co przyda się ich pociechom w dalszym rozwoju można znaleźć naprawdę wszędzie. Coraz więcej placówek handlowych stawia na innowacyjne mądre zabawki, które są pomocne w edukacji.
Oczywiście nie samą nauką żyje dziecko. Pierwsza lalka Barbie została stworzona aż 60 lat temu w roku 1958. Był to ogromny przełom w dziedzinie zabawkarstwa. Zabawka była inspiracją dla wielu projektantów mody oraz innych firm produkujących plastikowe figurki. Stała się ikoną na całym świecie. Dzieci są więc podstawą wszystkiego, to właśnie kreatorka Barbie inspirowała się swoją córką Barbarą. Chciała stworzyć coś co pozwoli małej wyrazić siebie i przez to pokaże czego chce. Lalka ma reprezentować, wybór, który powinna mieć każda kobieta. Jak wiadomo można ją kupić w wielu odcieniach skóry, różnych edycjach i innych profesjach.
Zabawki dla dzieci od 3 lat mają ważne zadanie w dzisiejszych czasach. To „na nich” dzieci dorastają i uczą się. Powinny być więc jak najbardziej normalne i nie przesadzone. Od kilku lat powstają co raz to inne i dziwne gadgety, które nic nie wnoszą do młodej głowy, często wręcz przeciwnie. Rodzice w wielu przypadkach nie zdają sobie sprawy jaki wpływ ma to na ich pociechy. Mogą przez to robić się agresywne i wyobcowane. Nie chcą przebywać ze swoimi rówieśnikami lub rodziną, ponieważ bardziej interesuje ich zabawka.
Kupując dziecku tablet lub telefon, powinno się sprawdzać co dziecko na nich robi. Często dostęp do internetu w tak młodym wieku może być tragiczny. Młody umysł bardzo szybko przyswaja informacje. Często są one zbędne i niepoprawne. W sieci można znaleźć dosłownie wszystko i kiedy będzie do tego nieograniczony dostęp, mogą dziać się później niechciane problemy.
Pierwszą znaną światu zabawką było Jojo, które pochodzi z Grecji. Pokazuje to, że dzieci od wielu wieków mają swoje sprzęty do rozrywki. Na przestrzeni lat zmieniło się. Inny mechanizm sprawił, że można na nim wykonywać różnego rodzaju sztuczki. Powstały nawet międzynarodowe zawody w tej dziedzinie. Jojo wciąż jest bardzo popularne i wygląda na to, że będzie jeszcze bardzo długo.
Zabawki dla dzieci od 3 lat przybierają różne formy. Mogą to być maskotki, na przykład różnego rodzaju misie, pluszowe zwierzątka czy lalki. Inni milusińscy wolą gry planszowe takie jak Monopoly, Chińczyk a nawet dobrze wszystkim znane warcaby. Chłopcy lubią samochody, tak zwane „wyścigówki”, które mają kółka i świetnie nadają się na długie godziny zabaw. Klocki, z których można układać dosłownie wszystko, wystarczy tylko ruszyć wyobraźnią.
Jak wiemy dla wielu pociech niedużo potrzeba aby bawić się w najlepsze. To głównie rodzice decydują co dzieci zrobią ze swoim wolnym czasem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here