Instrumenty muzyczne wspierające rozwój dziecka

0
1447
Instrumenty muzyczne wspierające rozwój dziecka

Wpływ muzyki na rozwój dziecka ma niebagatelne znaczenie dla ćwiczenia jego umiejętności czy radzenia sobie z problemami wymagającymi terapii. Psychoterapeuci i psychologowie polecają korzystanie z instrumentów muzycznych lub nagrać w trakcie zabaw lub innych aktywności dziecięcych. Muzyka bowiem stymuluje rozwój obu półkul mózgowych, rozwijając w naturalny sposób kompetencje dziecka, wspiera także jego rozwój emocjonalny i rozwija umiejętności społeczne. Nawet jeśli nie planujemy dla naszego dziecka kariery muzycznej, warto od najmłodszych lat w różny sposób oswajać je z dźwiękami instrumentów muzycznych, śpiewaniem piosenek czy zabawami do wtóru muzyki.

Instrumenty muzyczne w rozwoju dziecka działają także wyjątkowo korzystnie na radzenie sobie z takimi problemami, jak ADHD czy spektrum autyzmu. Zabawkowe instrumenty muzyczne, zabawa dźwiękami z nich wydobywanymi, poznawanie nowych melodii korzystnie wpływa bowiem na wyciszanie i uspokajanie dzieci nadmiernie pobudzonych przez bodźce z zewnątrz i pozwala na radzenie sobie z trudnymi emocjami. Nie bez znaczenia jest również rozwój psychomotoryczny dzieci od najmłodszych lat oswajanych z dźwiękami instrumentów muzycznych.

Instrumenty muzyczne dla dzieci i zabawy z nimi polecane są więc przez psychologów, doceniających takie zajęcia, jak coraz powszechniej organizowane gordonki – spotkania umuzykalniające dla najmłodszych prowadzone według metody stworzonej przez muzyka jazzowego Edwina Eliasa Gordona, w których mogą uczestniczyć już kilkumiesięczne niemowlęta wraz z rodzicami.

Wysokiej jakości instrumenty muzyczne dla dzieci dostępne w sklepie internetowym Moje Bambino, pozwalają od najmłodszych lat bawić się dźwiękami w trakcie aktywności w żłobku czy przedszkolu. Instrumenty perkusyjne, dęte, zestawy instrumentów czy mebli muzycznych w naturalny sposób oswoją dzieci z melodiami i dźwiękami, co w późniejszym czasie może wpłynąć pozytywnie na ćwiczenie umiejętności pisania i czytania oraz innych zdolności potrzebnych w okresie nauki szkolnej i codziennym życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here