Doładowanie telefonu w Play łatwe dla każdego

0
1511
Doładowanie telefonu w Play łatwe dla każdego

Telefon na kartę to świetna sprawa. Pozwala wygodnie zarządzać środkami i kontrolować wydatki. Możemy dowolnie przeznaczać pieniądze na połączenia, SMS-y, pakiety danych, a także decydować się na usługi, w ramach których będą one tańsze. Trzeba tylko regularnie doładowywać konto. Są na to różne sposoby. Sprawdź, jakie są opcje na doładowanie Play i wybierz najwygodniejszą dla siebie.

Przelew bankowy przez stronę internetową

Jeśli masz konto w banku działającym na terenie Polski, doładowanie Play możesz wykonać za pomocą strony doladowania.play.pl. Musisz tylko podać swój numer telefonu, wybrać kwotę doładowania w zakresie od 5 do 300 złotych oraz podać adres e-mail (zostanie na niego wysłane potwierdzenie transakcji). Następnie wybierasz bank, w którym masz konto (dostępne są m.in. PKO, mBank, ING, Pekao, Millenium, Alior, Inteligo, Getin Bank czy Noble Bank). W dalszym kroku zostajesz przeniesiony do strony transakcyjnej banku, na której musisz potwierdzić zlecenie przelewu. Tak przelane środki pojawiają się na twoim koncie zwykle już po paru minutach.

Oprócz tradycyjnych banków w ten sam sposób zapłacić możesz przez BLIK oraz Google Pay.

Doładowanie telefonu Play za pośrednictwem karty płatniczej

Doładowanie play możesz opłacić także kartą płatniczą – kredytową lub debetową: Visa, Mastercard albo Maestro. Aby to zrobić, musisz na stronie doladowania.play.pl podać numer karty, datę jej ważności oraz 3 ostatnie cyfry numeru karty umieszczonego na jej odwrocie. Podobnie jak przy przelewach bankowych musisz podać swój numer telefonu, e-mail oraz kwotę z przedziału 5-300 zł, którą chcesz zasilić konto.

Doładowanie Play kartą zdrapką

Karty zdrapki to prosty sposób na doładowanie telefonu Play – możesz je kupić w wielu miejscach: kioskach, marketach, sklepach z elektroniką czy sklepach spożywczych. Posiadają nominały 5, 10, 25 i 50 zł, możesz je dodać do zakupów i zapłacić za nie zarówno gotówką, jak i kartą.

Aby zrealizować doładowanie Play zdrapką, należy zdrapać farbę zakrywającą 14-cyfrowy kod, a następnie wpisać na telefonie *100* dodając po tym odsłonięty kod z karty i wciskając #.

Doładowanie Play z telefonu na abonament

Doładowanie telefonu Play możesz zrobić także za pośrednictwem innego numeru, który w ramach Play ma usługę abonamentową. W ten sposób można doładować telefon na kartę kwotą od 10 do 100 zł (brutto). Kwota ta zostaje doliczona do faktury telefonu abonamentowego za dany okres rozliczeniowy.

Aby doładować kartę w ten sposób, należy zalogować się w portalu Play24 i w zakładce „Usługi” podać numer telefonu, który chcemy doładować, i kwotę, jaką chcemy to zrobić.

To rozwiązanie możemy także zastosować bez logowania się do Play24. Należy w telefonie z abonamentem wybrać kod *111*15*1#, czym nacisnąć zieloną słuchawkę. W dalszej kolejności operator poprosi nas o podanie numeru telefonu na kartę, którego konto chcemy zasilić, i kwotę, jaką chcemy to zrobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here