Jak wybrać dobrą pościel dziecięcą?

0
1233
Jak wybrać dobrą pościel dziecięcą?

Szukając produktów dla swoich dzieci, rodzice zawsze zwracają szczególną uwagę na ich jakość. Chcą przecież, by ich pociechy mogły korzystać z jak najlepszych wyrobów, które zapewnią im wygodę, podwyższone bezpieczeństwo i dodatkową przyjemność. Nawet dobrze dopasowana do potrzeb malucha pościel może w pewnym stopniu ułatwić mu życie – uprzyjemni mu chwile wypoczynku i sprawi, że dziecko podczas nocy zostanie idealnie zabezpieczone i spokojnie się zregeneruje. Jakimi cechami powinna więc charakteryzować się odpowiednia pościel dziecięca? Na co należy zwrócić koniecznie uwagę, szukając jej w sklepach?

Po pierwsze – rozmiar. Optymalnym i dość uniwersalnym wyborem będzie pościel dla dzieci 140×200. Teoretycznie jej długość byłaby też odpowiednia dla osób dorosłych, jednakże warto pamiętać o tym, że dzieciaki błyskawicznie się rozwijają i rosną, dlatego krótsza pościel już po kilku miesiącach może okazać się dla nich bezużyteczna. Ta większa nigdy natomiast nie będzie problemem, nawet jeśli rzeczywiście okaże się za duża. Dziecko przynajmniej bez trudu okryje nią całe swoje ciało, zabezpieczy je przed dotarciem do niego chłodnego powietrza i w ten sposób spokojnie utuli się do snu. Jeśli chodzi natomiast o szerokość pościeli, dostępne są w tym przypadku różne wymiary – od 120 cm do nawet 180 cm. Najlepiej celować gdzieś w środek. Sto sześćdziesiąt centymetrów to klasyczna i standardowa szerokość pościeli dziecięcych, która u każdego malucha powinna dobrze się sprawdzić – nawet u nastolatka czy dojrzewającego już chłopca.

Dziecięca pościel musi być też wykonana z właściwego materiału. Jej rozmiar jest ważny, ale wbrew pozorom nie najważniejszy. Tworzywo odpowiada za jej bezpieczeństwo i oddziaływanie na dziecięcą skórę. Sztuczne, utworzone z pomocą wielu zbędnych i chemicznych substancji może niestety podrażnić delikatne ciałko malucha i przy okazji wywołać na nim różnego typu reakcje alergiczne. Okaże się niebezpieczne zwłaszcza dla małych alergików, których sypialnie powinny być idealnie sterylne i higieniczne. Naturalne materiały pomagają je utworzyć. Wykonana z nich pościel dla dzieci 140×200 w żadnym wypadku nie doprowadzi do rozwoju alergii, nie uszkodzi delikatnej dziecięcej skóry, a jedynie stworzy komfortowe i wygodne warunki do snu. Maluch podczas wieczornego odpoczynku z przyjemnością się nią cały okryje i w ten sposób ociepli swoje ciało, przygotowując je do zaśnięcia. Zamknie oczy i odda się czystemu relaksowi. Rano obudzi się w świetnym samopoczuciu, gotowy do stawiania czoła kolejnym szkolnym i życiowym wyzwaniom.

Jakość snu ma ogromny wpływ na całe ludzkie zdrowie i życie. Nie mogąc podczas nocy spokojnie odpocząć, człowiek rano budzi się w kiepskim humorze, nie ma na nic ochoty i traci swój zapał do pracy i nauki. Nawet dzieci odczuwają negatywne skutki wynikające z problemów sennych. Aby je zniwelować, należy zadbać o ich przestrzeń do odpoczynku, wyposażając ich pokoiki w wygodne łóżeczka oraz kładąc na nich pościele wykonane z naturalnych materiałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here