Jak wygląda ciąża w początkowej fazie rozwoju?

0
1270
Jak wygląda ciąża w początkowej fazie rozwoju?

Wiele kobiet przez pierwsze kilkanaście tygodni nie zdaje sobie sprawy o byciu w ciąży. Dlatego aby zadbać o zdrowie prawdopodobnie poczętej nowej istoty w ciele kobiety, warto aby kobieta już w czasie początku starania się o dziecko dbała o swój stan zdrowia. W efekcie czego nowo poczęte życie może się rozwijać od pierwszego swojego życia w jak najlepszych warunkach, jakie może mu zapewnić matka.
Początek ciąży to bardzo burzliwy czas dla kobiety, ponieważ w jej ciele następuje szereg zmian hormonalnych, jakich dotąd kobieta nigdy nie doznała. Pierwszymi oznakami ciąży są; brak miesiączki, nudności, zawroty głowy. Pierwsze tygodnie ciąży są zarezerwowane dla tzw. burzy hormonalnej. Dlatego kobieta w początkowej fazie ciąży może odczuwać uczucie zmęczenia, senność, rozdrażnienie, wrażliwość i bolesność piersi; częstsze oddawanie moczu, zaparcia i wzdęcia. Oczywiście każda kobieta przechodzi swoją ciążę indywidualnie. Oznacza to, że jedna kobieta będzie odczuwała tylko nudności, natomiast druga będzie odczuwała wszystkie możliwe oznaki ciąży jakie zostały opisane w książkach. Te główne przyczyny ciąży nie są szkodliwe dla rozwijającego się dziecka. Nawet wręcz przeciwnie. Jest to oznaka to prawidłowym rozwoju dziecka w macicy.
Do rzeczy jakich powinna unikać kobieta w ciąży należą: papierosy, alkohol, używki, leki nieskonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę, infekcje wirusowe, bakteryjne i pasożytnicze. Wszystko w celu stworzenia najlepszych warunków do rozwoju małej istoty.
Kiedy kobieta powinna udać się do lekarza na pierwszą wizytę w czasie ciąży? W pierwszym miesiącu ciąży, jeśli kobiecie w ciąży nic nie dolega, to nie musi iść jeszcze do ginekologa. Dobrym czasem jest okres 7-8 tygodnia ciąży lub po prostu czas, w którym się ona dowie o swojej ciąży a który przekracza ósmy tydzień ciąży. Lekarz prowadzący będzie opiekował się Tobą przez cały okres ciąży a także podczas porodu, dlatego warto wybrać jakiegoś lekarza z polecenia, który cieszy się dobrymi opiniami i jest sprawdzony. W efekcie czego sama ciężarna będzie spokojniejsza o zdrowie swojego dzieciątka.
Powstawanie nowego życia jest bardzo intrygujące, dlatego warto poczytać sobie jak wyglądają fazy rozwoju dziecka z tygodnia na tydzień. Odpowiednia wiedza na ten temat pozwoli bardziej przybliżyć i przygotować obojga rodziców na przyjście ich dziecka na świat. Przy odrobinie szczęścia lekarz ginekolog może określić płeć dziecka już pod koniec pierwszego trymestru. A szczęście to zależy od tego czy dziecko odwróci się w momencie przeprowadzania usg w odpowiednią pozycję, tak by lekarz prowadzący mógł określić dobrze płeć dziecka. Właśnie pod koniec pierwszego trymestru na paluszkach kształtują się zawiązki paznokci, skóra i mięśnie grubieją, pojawiają się zawiązki cebulek włosowych, kształtują się płuca, trzustka i tarczyca a samo dziecko waży nawet do 14 gramów.
Początkowe fazy rozwoju ciąży są fascynujące, dlatego warto się im przyglądać, ponieważ z każdym dniem można zauważać inne procesy kształtowania się małego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here