Kapelusze na lato dla dzieci – bez nich ani rusz!

0
1138

O ile zimą czy w deszczu zasłanianie głowy jest wręcz odruchem, to już wiosną i latem, gdy przyjemnie pieszczą nas promienie słońca, czasem zapominamy o tym, że mają one negatywny wpływ na stan naszych włosów i skóry głowy. Za sprawką promieniowania UV, włosy mogą wyblaknąć, zmienić kolor, wysuszyć się i zniszczyć. Jednak nie to jest największym zagrożeniem – długie przebywanie na słońcu bez nakrycia głowy grozi poparzeniem lub udarem słonecznym. Zagrożeni są zwłaszcza najmłodsi.

Dlaczego słońce jest tak groźne dla dzieci?

Dzieci z radością korzystają z zabaw na świeżym powietrzu nawet podczas największych upałów. Należy jednak pamiętać, że ich skóra jest bardziej wrażliwa na promieniowanie słoneczne, poza tym dzieci nie posiadają jeszcze tak efektywnego systemu odprowadzania ciepła jak dorośli, przez co mocniej reagują na nadmiar słońca. To powoduje, że szczególnie łatwo narażają się na poparzenia słoneczne.

Dzieci poniżej trzeciego roku życia nie powinny w ogóle być bezpośrednio narażane na promieniowanie słoneczne. Nieco starsze dzieci mogą korzystać ze słońca, jednak z umiarem, ponieważ ich skóra jest o wiele bardziej delikatna niż skóra dorosłych, wymaga też silniejszych preparatów przeciwsłonecznych – warto wybierać te z najwyższym filtrem UVA i UVB (faktorem ok. 50), inaczej nazwanych blokerami słonecznymi.  Ponadto należy zadbać o odpowiedni ubiór wraz z nakryciem głowy i systematyczne nawadnianie organizmu dziecka.

Kapelusze dla chłopca i dla dziewczynki – podstawa letniego stroju

Prostym sposobem na to, by uniknąć wspomnianych zagrożeń, jest dbanie o to, by dzieci unikały słońca w godzinach, kiedy operuje ono najmocniej. Poza nimi, kiedy wychodzą na zewnątrz, zawsze powinny mieć nakrycie głowy. Nie musi to być dla nich przykry obowiązek – obecnie kapelusze na lato dla dzieci są bardzo ładne i maluchy same chętnie po nie sięgają. Kapelusze dla dziewczynek występują w ich ulubionych, pastelowych kolorach, a kapelusze dla chłopców mają nadruki z ulubionych kreskówek i nie tylko. Do takich nakryć głowy nie trzeba długo przekonywać.

Po wyjątkowe inspiracje dla dzieci i dorosłych odsyłamy na https://www.sklep.kochamczapki.pl/.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMierzymy dziecko!
Następny artykułPrzedwczesny poród

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here