Mierzymy dziecko!

0
1248
mierzenie wzrostu dziecka
fot. pexels.com

Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego też powinno się cyklicznie mierzyć ich wzrost. To niesamowita zabawa dla dzieci, które cieszą się z tego, jak szybko rosną i widzą kolejne kreseczki zaznaczone na ścianie przy futrynie.

Zobacz też: http://radiobc.pl/miarki-wzrostu-dla-dzieci-czemu-warto-mierzyc-swoje-dzieci/

Dlaczego warto mierzyć swoje dziecko?

Musisz sprawdzać, ile mierzy twoje dziecko systematycznie, ze względu na to, że bardzo szybko rośnie, możesz mieć kłopot z dobraniem mu odpowiednich ubranek w sklepie, jeśli nie znasz aktualnego wymiaru swojego dziecka.

Dodatkowo, pomyśl jaka to atrakcja dla malucha. Dzieci zawsze cieszą się z tego, gdy rodzice ich mierzą i zaznaczają kreskami różnicę od ostatniego pomiaru. Możecie w tym celu, jeśli nie chcecie brudzić ścian w domu, zakupić specjalną miarkę, którą się mocuje do ściany. Zazwyczaj są one zaprojektowane w ciekawe dla dziecka wzory albo w ulubionych bohaterów – z pewnością taki element wystroju w pokoju przypadnie dzieciom do gustu.

Wzrost, waga, rozmiar buta

Te pomiary powinniście znać dokładnie. Są one bardzo ważne zarówno przy kupowaniu dziecku odzieży, ale również przy dopasowywaniu fotelika dziecięcego oraz np.: gdy pojedziecie gdzieś do parki rozrywki i trzeba będzie wiedzieć, czy dziecko ma odpowiedni wzrost by mogło wejść na karuzelę, która mu się tak podoba. Szkoda byłoby obiecać dziecku, a później z tego zrezygnować. To z pewnością wywoła płacz.

Pomiar dziecka jest również bardzo istotny przy wizytach lekarskich. Jeśli cokolwiek by się stało i wymagałoby np.: podania narkozy dziecku musisz wiedzieć, ile ono waży! Inaczej anestezjolog nie będzie mógł dobrać odpowiedniej dawki środka usypiającego.

Poza tym, każda babcia i dziadek zawsze chcą wiedzieć ile waży i mierzy ich ukochany wnuczek lub wnuczka, żeby później z zaskoczenia móc przywieźć mu jakieś prezenty, o których oczywiście żaden rodzic nic nie będzie wiedział.

Mierzcie regularnie swoje pociechy, a z pewnością unikniecie zaskoczenia i nieprzyjemności, gdy dojdzie do zakupów lub zabiegów lekarskich.

Przeczytaj też: http://www.blizejedukacji.pl/pozycjonowanie-o-co-chodzi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here