Garnitur chłopięcy – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

0
732

Masz w domu małego dżentelmena, który wkrótce może potrzebować eleganckiego garnituru? Imprezy rodzinne i szkolne uroczystości wbrew pozorom zdarzają się dość często, dlatego warto pomyśleć o zakupie gustownej odzieży dla chłopca. Poszukiwania idealnego stroju mogą dać naprawdę mnóstwo frajdy całej rodzinie. Sprawdź, jak wybrać garnitur dla kilkuletniego syna.

Elegancki strój dla dziecka musi być wygodny

Podczas zakupów warto upewnić się, że wybrany model zapewni chłopcu pełną swobodę ruchów. Dzieci bardzo często podczas uroczystości rodzinnych bawią się z rówieśnikami, dlatego zbyt sztywny strój może zwyczajnie ulec zniszczeniu lub popsuć maluchowi humor. Z tego powodu w ofercie firmy Rebelki można znaleźć garnitury z wygodnej dzianiny bawełnianej z domieszką rozciągliwego elastanu.

Dziecięca elegancja rządzi się nieco innymi prawami, dlatego można śmiało sięgnąć nawet po nieco sportowy krój. Wyjątkiem od tej reguły są uroczystości o bardzo podniosłym charakterze, czyli np. Pierwsza Komunia, chrzest rodzeństwa czy też ślub rodziców. W takiej sytuacji lepiej postawić na klasyczny garnitur wzorowany na strojach dorosłych panów. Warto jednak upewnić się, że materiał zapewni komfort i nie będzie powodował np. otarć.

Pozwól młodemu dżentelmenowi wybrać styl

Dość często popełnianym błędem przez rodziców jest decydowanie za dziecko o wyborze ubrań. Warto dać małemu mężczyźnie odrobinę wolności w tej kwestii i być może nawet spełnić jego najskrytsze marzenia. Oczywiście mama i tata powinni mieć decydujący głos, jednak wsłuchanie się w pragnienia syna mogą przynieść zaskakujące efekty. Chłopiec może być w naprawdę dobrym humorze, jeśli podczas uroczystości będzie mieć na sobie wymarzony garnitur.

Ponadto wspólne zakupy mogą być dla dziecka ważną lekcją dotyczącą stylu i mody. Mogą także wzmocnić więzi rodzinne i upewnić syna, że rodzice zawsze liczą się z jego zdaniem. Czasami warto pozwolić chłopcu na pokazanie się światu nawet w dość odważnej stylizacji, która niekoniecznie podoba się rodzicom, ale jednocześnie pasuje do rangi wydarzenia. To właśnie tak mogą wyglądać początki przyszłej ikony mody lub znanego stylisty gwiazd.

Weź pod uwagę datę imprezy – dzieci szybko rosną!

W przypadku garnituru chłopięcego nie warto wybierać się na zakupy zbyt wcześnie. Zaopatrzenie się w strój kilka miesięcy przed imprezą może okazać się niepotrzebnym wydatkiem, ponieważ przez ten czas dziecko może urosnąć nawet kilka centymetrów. Niekiedy lepiej odwiedzić internetowy sklep Rebelki, gdy do ważnej uroczystości zostanie np. kilka tygodni.

W przypadku wcześniejszych zakupów dobrym pomysłem może być kupienie garnituru na wyrost. Nie należy oczywiście przesadzać i sięgać po zbyt duży model. Zostawienie sobie jednak kilku centymetrów zapasu może uchronić przed odkryciem na chwilę przed imprezą, że nogawki spodni lub rękawy marynarki są zbyt krótkie. Jeśli dziecko w tym czasie nie urośnie, to zawsze można nieco skrócić garnitur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here