Kreatywne zabawy przedszkolaków

0
1219
Kreatywne zabawy przedszkolaków

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo często szybko nudzą się zabawkami. W rozwoju dziecka ważniejsze jest angażowanie go w kreatywne zajęcia, niż kupowanie kolejnych wymyślnych zabawek, które nie kosztują mało, a znając życie i tak prędzej czy później wylądują w kącie. Zatem jak postępować, aby pokój dziecka nie był zapchany tysiącem zupełnie niepotrzebnych rzeczy.

Starajmy się nie dublować zabawek
Oczywistą sprawą jest to ,że w każdym świecie dziecka niezbędne są misie, lalki, samochodziki, klocki i inne niezbędne fanty. Ale starajmy się panować nad ilością wszelkich gadżetów, żeby nie dopuścić do sytuacji w której dziecko będzie miało tuzin Kubusiów Puchatków. Zwróćmy uwagę aby każda z zabawek była niepowtarzalna i przedstawiała bohatera innej bajki. Można dziecko przekonać do takiego stanu rzeczy proponując mu zabawę polegająca na tym, że kupujemy zabawki związane z różnorodnymi opowieściami bajkowymi.

Zabawki dużych gabarytów
Domek dla dzieci plastikowy, kuchnia, sklep, namiot czy basen z kulkami są gadżetami zajmującymi bardzo dużą przestrzeń w pokoju. Dlatego zanim wybierzemy, któreś z powyższych należy dobrze z dzieckiem przedyskutować temat, ponieważ nie każdy ma na tyle wolnego miejsca aby wszystko się zmieściło. Warto wybrać jedną albo maksymalnie dwie duże zabawki, ponieważ dzięki temu dziecko będzie bardziej na nich skupione. Zasada jest prosta, że im więcej rzeczy w pomieszczeniu, w którym przebywa dziecko tym mniejsze jego zainteresowanie poszczególnymi zabawkami. Po prostu młodemu człowiekowi ciężko jest się skupić na jednej rzeczy, kiedy dookoła jest tyle kolorowych, kuszących wariantów.

Postaw na rozwój talentów artystycznych
Przybory do tworzenia prac plastycznych są ponadczasowymi zabawkami i każde dziecko uwielbia tego typu zajęcia. Nie jest łatwo znudzić się rysując kredkami czy malując farbami. Dlatego naprawdę warto inwestować w malowanki, kredki, flamastry, farby, bibuły naklejki czy plastelinę. Nawet największy łobuz z przyjemnością usiądzie, aby stworzyć coś swojego czyli obrazek, wyklejankę czy plastelinowego cudaka. Oczywiście można zaproponować dziecku tworzenie dzieł sztuki z bardzo tanich i niekonwencjonalnych materiałów, jakimi są kasztany, żołędzie, liście, masa solna czy zapałki. Im dziwniejsze propozycje padną z naszej strony, tym zabawa będzie ciekawsza, ponieważ dzieci bardzo lubią poznawać nowe rzeczy.

Niezapomniana zabawa bez zabawek
Prawda jest taka, że najbardziej i najprzyjemniej wspominane przez nas rzeczy z dzieciństwa, to czas spędzony wspólnie. Dlatego nie wolno dziecka zasypywać zabawkami, tylko dlatego żeby mieć święty spokój. Starajmy się jak najwięcej czasu spędzać razem i bawić się nawet jadąc samochodem. Z pomocą może przyjść internet, który podpowie nam różnego rodzaju zabawy językowe z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Podróż urozmaicona zagadkami, piosenkami czy innymi szaradami minie jak sen. Ponadto włączajmy się w zabawy ruchowe na powietrzu z naszymi pociechami, wzmocni to więź z dzieckiem i nam wyjdzie na zdrowie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzafa dziecka
Następny artykułIdzie zima!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here