Morska przygoda dla Twojego malucha

0
1159
Morska przygoda dla Twojego malucha

Małe dzieci często mają swoje humorki. Niektóre nie chcą iść spać, inne nie chcą się kąpać. Dzieci są różne jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, które pomogą zapanować nad maluchem.

Zdarza się tak, że dziecko nie cierpi kąpieli, a codzienna wizyta w łazience zmienia się w horror. Taka sytuacja nie jest dobra ani dla dziecka, ani dla rodziców. Obie strony czują się niekomfortowo i szukają ucieczki od sytuacji. Co można zrobić? Nie możemy przecież zostawić dziecka w spokoju. Moment kiedy samodzielnie zdecyduje się na kąpiel może nigdy nie nadejść.

Po pierwsze: nie panikujmy. Nie tylko nasze dziecko ma z tym problem. Przede wszystkim powinniśmy się uspokoić i nie robić nic pod wpływem emocji. Krzyczenie na dziecko może doprowadzić do tego, że dziecko skojarzy moment kąpieli z nerwami. Potem może być bardzo trudno przekonać dziecko nieszkodliwości tej sytuacji.

Po drugie: jasno dajmy do zrozumienia dziecku, że kąpiel jest bardzo ważna. Przeprowadźmy z dzieckiem rozmowę dostosowaną do jego wieku. Jeśli dziecko potrzebuje dowodów na potwierdzenie naszych słów, pozwólmy mu się nie wykapać przez kilka dni. Oczywiście pod warunkiem, że nie jest bardzo brudne. Dziecko samo powinno przekonać się, że brzydki zapach to nic przyjemnego.

Po trzecie: używajmy odpowiednich słów. Nie pytajmy dziecka czy chce iść do wanny. Jeśli tego nie lubi odpowiedź jest oczywista. W zamian lepiej powiedzieć: „Chodź do wanny. Czas na kąpiel”. Takie postawienie sprawy będzie dla dziecka sygnałem, że nasza postawa jest jasna i nie ulegnie zmianie. Twoje zdanie nie powinno ulegać zmianie nawet jeśli dziecko nadal odmawia kąpieli.

Po czwarte: zamieńmy kąpiel we wspaniałą morską przygodę. Obecnie na rynku jest mnóstwo zabawek do wody, które pozwolą zamienić nudny czas w wannie, w niezapomniane chwile. Możemy kupić zabawki pływające, strzelające wodą, piszczące i nurkujące. Znajdziemy zabawki dla dzieci w każdym wieku. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy tylko aby przed zakupem sprawdzić atest i kupować zabawki tylko z bezpiecznych, dobrej jakości materiałów. Zabawki powinny być precyzyjnie, starannie wykonane co sprawi, że dziecko nie będzie mogło im się oprzeć. Możesz też układać różne scenariusze i realizować je z dzieckiem w trakcie kąpieli. Twoje dziecko na początku może być nadal nieprzekonane do kąpieli ale z czasem uświadomi sobie, że zabawa w wodzie może być tak samo przyjemna jak ta na lądzie.

Po piąte: zabawa nie kończy się na kąpieli. Chyba każde z dzieci uwielbia przebieranki. Spraw żeby czas po kąpieli również był okazją do przyjemnej zabawy. Pomogą w tym szlafroki dla dzieci. W sklepach dostępne jest tysiące wzorów. Weź dziecko na zakupy i razem kupcie szlafrok, który najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom. Nie ważne czy dziecko chce się zmienić w spidermana, czy w białego misia. Ilość rodzajów szlafroków zapewni mu tą możliwość. Ważne żeby zwrócić uwagę na jakość i miękkość materiału. W przyjemnym w dotyku stroju twoje dziecko na pewno dużo chętniej zdecyduje się na kolejną kąpiel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here