Plusy i minusy kominka

0
1116
kominek

Kominek jest to marzenie z pewnością nie jednej osoby. Możemy się przed nim relaksować podczas gdy drewno przyjemnie strzela i ogrzewa nas w bardzo miły sposób. Dodatkowo wygląda on bardzo estetycznie i zdecydowanie lepiej niż piec na węgiel. Jeżeli stoisz przed wyborem kominka do domu, ale nie wiesz czy jest to odpowiedni pomysł – pomożemy Ci podjąć decyzję. Przedstawiamy plusy, a także minusy posiadania kominka. Czy warto się na niego zdecydować czy może jednak raczej lepiej go unikać? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kominek-plusy-i-minusy/

Romantyczny i estetyczny – wszystko o kominku

Kominek uznawany jest za miejsce bardzo romantyczne. Z pewnością widziałeś na wielu filmach romantycznych sceny, kiedy pary przytulały się przy kominku. W życiu realnym też tak jest, pary przytulają się do siebie, oglądają ulubiony film lub serial przy kominku, który nie tylko nadaje romantycznego klimatu, ale również ogrzewa. Kominek jest z pewnością dużo bardziej estetyczny niż duży piec, z toną węgla obok.

Kominek może posłużyć nam nie tylko jako dekoracja, ale również ogrzanie wody. Będzie to możliwe jeżeli zamontujemy w nim odpowiedni płaszcz. Jest to zarazem urządzenie dwa w jednym. My i tak polecamy jednak zakup specjalnego elektrycznego boliera, który będzie ogrzewał samą wodę, aby w lato uniknąć niepotrzebnego zużycia produktów na opał oraz palenia w kominku. 

Czym palić w kominku? 

Zapewne jeśli rozważasz kupno kominka, to zastanawiasz się co będzie dobre na opał? Już odpowiadamy. Do kominka możemy wrzucić dwie rzeczy. Są to: drewno oraz specjalny pellet do palenia. Wykluczone jest palenie w nim węglem. Tak samo jest w przypadku palenia śmieci, chociaż zakaz ten obowiązuje nie tylko dla kominka, ale dla każdego rodzaju ogrzewania. 

Tak jak wcześniej wspominaliśmy do kominka najlepiej sprawdzi się drewno, jednak nie każde. Nie zaleca się palenia desek meblowych, malowanych, a także lakierowanych. Pamiętaj, żeby drewno, które kładziesz do kominka zawsze było suche. Palenie wilgotnym drewnem jest zakazane oraz dodatkowo szkodliwe dla środowiska.

Gdzie kupić drewno na opał? 

Najlepiej zamówić je poprzez portale takie jak Facebook. Dobrą opcją będzie znalezienie grupki ( najlepiej z Twojej miejscowości), która oferuje dowóz oraz sprzedaż produktów na opał. Tak samo jest w przypadku stronki OLX, na której też oferowane są tego typu usługi. Warto jednak porównać ceny, które oferowane są od dostawców z okolicy.

Zobacz też: http://sdcenter.pl/plusy-i-minusy-ogrzewania-elektrycznego/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzedwczesny poród
Następny artykułSuplementy diety a zdrowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here