Zabawki dla dziewczynki na 1 urodziny

0
1133
Zabawki dla dziewczynki na 1 urodziny

Tradycją w Polsce jest, że do dziecka nie przychodzi się z pustymi rękami. Zwłaszcza kiedy ma urodziny i kiedy jesteśmy na nie zaproszeni. Pierwsze urodziny są wyjątkowe, zwłaszcza dla rodziców maleństwa, bo tak małe dziecko niewiele jeszcze rozumie. Jednak na pewno odczuje wyjątkowość tego dnia jeśli urządzi się małe przyjęcie, przyjdą goście i dostanie od nich prezenty.

Kupienie prezentu tak małemu dziecku to nie lada wyzwanie. Najczęściej dzieciom kupuje się w prezencie zabawki lub słodycze. Te drugie w przypadku rocznego dziecka raczej odpadają i w grze pozostają właśnie tylko zabawki. Chłopcu można kupić miękką piłkę czy samochodzik. A co kupić dziewczynce?

Jakie powinny być zabawki dla rocznego dziecka

Zabawki dla tak małego dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne, ale i takie, które pomogą mu powoli poznawać otaczający je świat na tyle na ile jest w stanie w tym wieku. Najodpowiedniejsze będą tak zwane zabawki sensoryczne czyli wywołujące różne bodźce, z którymi dziecko później będzie stykało się na co dzień. Małe dzieci uwielbiają różne dźwięki, tekstury czy kolory. Idealne więc będą dla nich zabawki, które po naciśnięciu przycisków wydają różne dźwięki (odgłosy zwierząt, pojazdów, instrumentów) czy grają jakieś melodie. Dobre będą też maskotki czy piłki, które wydają dźwięki po ich naciśnięciu. Idealne będą również zabawki różnokolorowe, mieniące się i o różnych teksturach.

Jakie nie powinny być zabawki dla rocznego dziecka

Kupując tak małemu dziecku zabawkę, musimy pamiętać, że nie potrafi jeszcze ono bawić się zabawkami w odpowiedni sposób. Najczęściej bierze wszystko do buzi, ściska w rączkach, ciągnie, rzuca zabawkami czy uderza nimi. Istnieje więc ryzyko, że może sobie zrobić krzywdę, nie tylko przez uderzenie się taką zabawką. Uderzenie zabawką o podłogę czy rzucenie nią może spowodować ułamanie się drobnych elementów. Ułamany element dziecko może połknąć, a w miejscu, gdzie element się ułamał może pozostać ostra krawędź, o którą maluch może się skaleczyć. Nieodpowiednie będą też wszelkie zabawki zawierające drobne elementy, które dziecko może połknąć, takie jak klocki lego, gry planszowe z małymi pionkami czy puzzle o drobnych elementach.

Zabawki na roczek dla dziewczynki – przykłady

Kiedy kupujemy prezent dziewczynce, pierwsze co przychodzi nam na myśl to lalka czy też jakieś akcesoria dla lalek takie jak wózek, ubrania itp. Pamiętajmy jednak o tym, by nie zawierały drobnych elementów i nie były łatwe do popsucia. Znakomitym pomysłem będą także zabawki do ciągnięcia. Dla dziewczynki najlepsze będą zwierzątka oraz wszelkie zabawki w kolorze różowym czy fioletowym. Dobrym rozwiązanie będzie również jeździk czy rowerek albo konik bujany w dziewczęcym kolorze. Świetnym prezentem będą też duże klocki, piramidy czy wieże do układania. Kolejna fajna rzecz to sortery czyli zabawki w różnych kształtach z otworami, do których dziecko musi dopasować poszczególne elementy, by wpadły do środka. Idealne będą też wszelkie zabawki grające i wydające dźwięki. Warto również kupić dziewczynce książeczki. Najlepiej by były to książeczki o grubych kartkach i zawierały więcej obrazków niż tekstu oraz miały tematykę zwierzęcą, roślinną czy inną, ale typowo dziewczęcą.

Wybór zabawek dla dzieci rocznych jest ogromny. Pamiętajmy jednak przede wszystkim o bezpieczeństwie maluchów i kupujmy zabawki bez drobnych elementów, a najlepiej z atestami potwierdzającymi ich bezpieczeństwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here