Tablet jako mini urządzenie niezbędne w codziennej pracy

0
2295
Tablet jako mini urządzenie niezbędne w codziennej pracy

Większość z nas do codziennej pracy używa przede wszystkim laptopa i smartfona. Są to urządzenia, bez których praca biurowa staje się niemożliwa. Na rynku znajdziemy również inne popularne urządzenie, jakim jest tablet. Używamy go zazwyczaj do czytania, przeglądania stron internetowych lub też do oglądania filmów. Jednak jest to urządzenie, które świetnie sprawdzi się w codziennej pracy. Chcecie dowiedzieć się, dlaczego?

Czym zastąpić biurowy laptop?

Świetną alternatywą dla służbowych laptopów, które nierzadko zabieramy ze sobą do domu, będzie przede wszystkim dobrze znany tablet. Na rynku znajdziemy wiele modeli, które sprostają biurowym wymaganiom. Przykłady takich tabletów to: tablet Samsung Galaxy Tab z serii SM-T561NZWAXEO, Lenovo Yoga Tablet 3 Plus czy też tablet Huawei MediaPad M3 Lite 10.

Ze względu na małe rozmiary tablet możemy schować do każdej torby, także biurowej. Ponadto każdy tablet jest o wiele lżejszy od laptopa, co również ułatwia nam jego przenoszenie z miejsca na miejsce. Idealnie sprawdzi się podczas służbowych wyjazdów i spotkań. Z łatwością sporządzimy na nim notatkę ze spotkania czy wyślemy pilnego maila. Producenci tabletów często zwracają uwagę na wygląd zewnętrzny urządzeń. Elegancki i stylowy design, jak w przypadku modelu SM-T561NZWAXEO, podkreśli nasz profesjonalizm i szyk podczas spotkań.

Czy tablet dorówna laptopowi?

Tablety mimo małych rozmiarów kryją w swoim wnętrzu bardzo dużo funkcji oraz godnych uwagi podzespołów. Przykładowo tablet Samsung Galaxy Tab posiada aż czterordzeniowy procesor. Taki procesor umożliwia nam swobodną i płynną pracę bez obaw, że aplikacje będą się ciągle zawieszały. Wiele modeli posiada również w swoim wyposażeniu rysiki, dzięki którym poruszanie się po dotykowym ekranie staje się jeszcze prostsze i szybsze. Taki gadżet znajdziemy dla przykładu w tablecie Huawei MediaPad M3 Lite 10.

Co więcej? Ekran w tabletach posiada odpowiednią wielkość, tak aby praca na nim była w pełni komfortowa dla naszych oczu. Przekątna ekranów może zaczynać się od 7 cali i kończyć na dużo większych wymiarach. Przykładowo Tablet Samsung Galaxy Tab z serii SM-T561NZWAXEO posiada ekran o rozdzielczości 9,6 cala. Duża przekątna wyświetlacza ułatwia nam pracę, jednocześnie nie wpływając znacznie na wagę urządzenia. Waga tabletu zazwyczaj waha się od 300 do 600 gramów. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu.

Jak długo możemy pracować na tablecie?

Dostępne na rynku modele tabletów z reguły posiadają bardzo pojemne baterie –od 4000 mAh aż po 9300 mAh. Pozwala to na ciągłą pracę od 7 do nawet 70 godzin. Z całą pewnością naładowana w pełni bateria tabletu wystarczy nam na długie służbowe spotkanie czy pracę po godzinach w domowym zaciszu.

Co więcej, nowoczesne tablety posiadają bardzo rozbudowaną pamięć, która może pomieścić aż 32 GB danych. Używając zewnętrznych kart pamięci, możemy ją jeszcze powiększyć nawet o dodatkowe 128 GB.

Co dodatkowo oferują nam producenci tabletów?

Jeśli używamy tabletu do codziennej pracy, warto pamiętać, że możemy ją sobie znacznie ułatwić. A wszystko to za sprawą dostępnych aplikacji, które każdy użytkownik może z łatwością pobrać ze sklepu online. Aplikacją taką może być spersonalizowany kalendarz, który przypomni nam o ważnym spotkaniu, czy też podręczne notatki, które w ważnych momentach uruchomimy w kilka sekund.

Dzięki innowacyjnym technologiom praca na tablecie jest jak najbardziej korzystna, a dla wielu z nas jest już wręcz nieodłącznym elementem codziennie wykonywanej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here