Impreza urodzinowa przedszkolaka

0
1208
Impreza urodzinowa przedszkolaka

Nasze pociechy rosną jak na drożdżach i ledwo zdążymy się obejrzeć, a zbliżają się kolejne urodziny. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają przebywać w towarzystwie swoich rówieśników, dlatego niezapomnianym wydarzeniem będzie dla małego solenizanta zorganizowanie imprezy urodzinowej z udziałem kolegów i koleżanek z podwórka czy przedszkola.

Budżet nie gra głównej roli
Dla dzieci nieistotną sprawą jest czy impreza będzie miała ekskluzywny charakter, tutaj liczy się pomysł i zaangażowanie. Wkład finansowy nie musi być duży, jednak warto wytężyć swoje siły i zrobić dokładny plan przyjęcia. Najważniejsze jest aby dzieci nie miały czasu się nudzić, a atrakcja goniła atrakcję. Wszystko co najfajniejsze jest na ogół za darmo, zatem podstawową sprawą będzie stworzenie miłej i radosnej atmosfery. Pomysły na zabawy, teatrzyki, tańce i zaskakujące ciekawostki można znaleźć w internecie.

Wszystko nie musi być zapięte na ostatni guzik
Dzieci są bardzo tolerancyjne i nawet niepowodzenia potrafią obrócić w dobrą zabawę lub nawet nie zauważą niedociągnięć. Zatem wrzuć na luz i nie przejmuj się, najważniejsza jest dobra zabawa. Jeśli nie masz zdolności kulinarnych kup gotowce. Talent artystyczny wcale nie jest Ci potrzebny, ponieważ dzieci wyręczą Cię we wszystkim, Ty tylko poddaj pomysł, a zobaczysz że wszystko potem samo się potoczy. Grunt to uśmiech na twarzy i luz, nawet nieprzewidziane sytuacje kryzysowe nie mogą zaburzyć radosnej atmosfery.

Czego nie może zabraknąć na imprezie?
Najlepiej kilka dni wcześniej zróbcie plan imprezy. Wszystko wypisz na kartce i zapytaj swoją pociechę czy ma jakieś specjalne życzenia.
1. Dekoracja pokoju. Nie ważne jak i co, ale najważniejsze jest aby było kolorowo. Wstążeczki, bibuły splecione w fantazyjnych łańcuchach, baloniki, maskotki co tylko przyjdzie nam do głowy może być niepowtarzalną ozdobą ściany, sufitu, okien i drzwi.
2. Menu nie musi być zbyt wymyślne, ale podane w ciekawy i kolorowy sposób wzbudzi zainteresowanie i radość dzieci. Przykładowo szampan bezalkoholowy w plastikowych kieliszkach do szampana.
3. Wcześniej przygotowane składanki muzyczne, utworów które są akurat na topie są podstawą każdej udanej imprezy.
4. Gry i zabawy ruchowe, na które pomysły znajdziemy w internecie.
5. Różnego rodzaju konkursy sprawnościowe oraz talentów, ponieważ dzieci bardzo lubią czuć ducha rywalizacji. Na przykład konkurs śpiewu, tańca czy innych zdolności w których wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni.

Urodziny zorganizowane poza domem
Bardzo często praktykowane jest celebrowanie urodzin w salach zabaw, gdzie jest basen z kulkami dla dzieci, trampoliny, huśtawki i karuzele. Wiele firm w swojej ofercie posiada również opiekę animatorów, którzy angażują uczestników imprezy do zabawy. Proponowane są urodziny tematyczne, przykładowo związane z postaciami bajkowymi lub zainteresowaniami solenizanta. Jest to bardzo wygodna sprawa zwłaszcza, że można wybrać opcję z zapewnionymi przekąskami i napojami, a my jedynie musimy zadbać o dostarczenie tortu urodzinowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here