Zabawka dla roczniaka

0
1348
Zabawka dla roczniaka

Szkrab, który właśnie ukończył swój pierwszy rok życia jest już bardzo ciekawy otaczającego go świata. Warto zatem zastanowić się, jakie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka najlepiej wpłyną na dalszy rozwój umiejętności maluszka. Zabawki dostępne obecnie na rynku, odpowiednio dobrane, nie tylko zapewniają dziecku mnóstwo frajdy, ale też doskonale wpływają na jego kreatywność oraz wyobraźnię.
Roczek jest to wyjątkowy okres w rozwoju dziecka. Maluch zaczyna samodzielnie stawiać pierwsze kroki, dlatego ważne jest zapewnienie przez rodziców bezpieczeństwa.
Pomóc w tym może popularny pchacz. Jest to zabawka solidna, stabilna. Powinna być wykonana z dobrej jakości materiału. Dobrze, jeżeli pchacz jest nie tylko pojazdem na kółkach, ale też jeśli wyposażony jest w różnego rodzaju gadżety, np. klocki. Jest to jedna z tych zabawek, w które warto zainwestować, gdyż mogą zainteresować dziecko na dłużej. Można także wybrać zabawkę w prostszej wersji – zaopatrzoną w prostą rączkę i służącą wyłącznie do spacerowania. Mimo skromniejszego wyglądu dziecko będzie zachwycone, że to właśnie dzięki niemu zabawka zaczyna się poruszać. Dodatkowym atutem takiego pchacza jest nowa umiejętność nabywana przez dziecko – sterowanie.
Kolejną ciekawą propozycją jest stolik edukacyjny. Podobnie jak pchacz – warto aby zawierał kilka ciekawych funkcji, jak chociażby paleta kolorów, odgłosy zwierząt czy mini organki. Ogromnym atutem tej zabawki jest wielofunkcyjność. Jest to jeden z tych przedmiotów, które zaciekawią dziecko i pobudzą jego wyobraźnię. Przy tym stolik edukacyjny zastępuje cały ogrom innych zabawek, dzięki swej różnorodności i funkcjonalności.
Jeździk jest zabawką, która zachęca dziecko do aktywności siłowej. Prezent tego typu nie tylko wymaga koordynacji nóg, ale także trzeba nim kierować. Zabawka zdecydowanie wspomaga rozwój dziecka i pomagania w doskonaleniu orientacji. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli. Część z nich wyposażona jest w drążek, inne z kolei są wielofunkcyjne i rosną wraz z dzieckiem. Maluszkom na pewno przypadną do gustu jeździki, które z wyglądu będą przypominały ulubionego zwierzaka lub konkretny pojazd.
Świetną, ostatnio coraz częściej wybieraną zabawką, jest basen z piłeczkami. Jest to rewelacyjna zabawka, która wywoła szeroki uśmiech na twarzy maluszka. Jednak ten ewentualny prezent należy dobrze przemyśleć, gdyż piłeczki w czasie zabawy dostają się dosłownie w każdy zakamarek domu. Piłki dają dziecku mnóstwo frajdy, są też doskonałym sposobem na rozpoczęcie nauki rozpoznawania kolorów czy też liczenia. Warto wybrać basen nadmuchiwany, który w letnie dni po napełnieniu wodą będzie dostarczał dodatkowej rozrywki maluchowi.
Zabawką sprawiającą wiele frajdy zarówno dziecku, jak i rodzicowi, jest pociąg. Jest to zabawka składająca się z wielu części, a co za tym idzie – można ją dowolnie przekształcać. Lokomotywa wyposażona w wagony może dostarczać dodatkowej radości – przecież trzeba je załadować (np. w kamyczki). Jest to zabawka, która może służyć przez kilka lat i raczej nie prędko się znudzi.
Wybór zabawek edukacyjnych jest wyzwaniem, gdyż jest tego całe mnóstwo. Znikopisy, tunele, piramidy, sortery…, można wymieniać w nieskończoność. Najważniejsze jest, by łącząc zabawę z nauką jednocześnie sprawiały szkrabowi mnóstwo radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here