Jakie ubrania dla niemowlaka dziewczynki?

0
1235
Jakie ubrania dla niemowlaka dziewczynki?

Przygotowania do przyjścia na świat małej i kruchej istotki zwykle ruszają pełną parą już na kilka miesięcy przed planowanym porodem. Przyszli rodzice starają się wszystko jak najlepiej zorganizować – razem chodzą na badania lekarskie, przygotowują pokój dla swojej pierwszej córeczki i szykują dla niej wspaniałą wyprawkę. Oczywiście muszą się w niej pojawić dopasowane do wieku noworodka ubranka dla niemowlaka dziewczynki. Czego nie może zatem wśród nich zabraknąć i na jaką odzież warto się w ogóle zdecydować?

Najważniejszy okazuje się rozmiar takich ubranek. Dość trudno go wybrać, zwłaszcza jeśli dziecko nie pojawiło się jeszcze na świecie i jego rodzice nie wiedzą po prostu, jaka odzież będzie pasować do jego małego ciałka. Na szczęście od tego są rozmiary uniwersalne, aby z nich skorzystać. Warto też zwrócić uwagę na to, jaki wzrost bądź wagę mieli tuż po urodzeniu sami rodzice malca. Cechy tego rodzaju zazwyczaj się dziedziczy – albo po ojcu, albo po matce. Jeśli rodzice są więc z natury niscy i szczupli, mogą zakładać, że ich dziewczynka także nie pochwali się niesamowitym wzrostem i pięciokilogramową wagą.

Częsta obawa wiąże się także z wyborem zbyt obcisłych ubranek. Jeżeli rzeczywiście będą one ściśle przylegać do ciała, mogą zaburzyć krążenie i sprawić dziecku spory dyskomfort. Nikt przecież nie lubi nosić aż tak obcisłych ubrań – robią to wyłącznie dorosłe już kobiety, które za dobry wygląd płacą swoją wygodą. Lepiej natomiast kupić ubranka zbyt luźne niż zbyt ciasne. Nawet jeśli okaże się później, że są one o dwa czy trzy rozmiary za duże, dziecko będzie mogło je nosić gdy już podrośnie, a ze zbyt małą odzieżą rodzice nie będą w stanie nic zrobić. Albo ją wyrzucą, albo oddadzą znajomym, albo wystawią na aukcji internetowej. Każda z tych opcji spowoduje jednak utratę sporych pieniędzy.

A jakie konkretnie ubranka dla niemowlaka dziewczynki będą dobrym wyborem? Na pewno w pierwszej wyprawce dla malca nie może zabraknąć body. Jest to rodzaj jednoczęściowego ubranka, składającego się z części przykrywającej plecki i brzuszek, długich bądź krótkich rękawków oraz spodenek. Body dość mocno przypomina równie praktyczne pajacyki, które dodatkowo zawierają wbudowane w spodenki skarpetki i często wyposażane są w kapturki, mogące ochronić dziecięcą główkę przed silniejszym wiatrem czy niską temperaturą powietrza. Ubrania te są bardzo uniwersalne, funkcjonalne i wygodne. Dzieci wprost je uwielbiają – nie ograniczają one ich ruchów, pozwalając na bezustanne wierzganie nóżkami i rączkami.

Ubranka dla niemowlaka dziewczynki są na tyle różnorodne, że naprawdę trudno wybrać spośród nich te najbardziej wartościowe i najlepsze produkty. Trzeba się w tej kwestii dość mocno natrudzić, zapoznać się z ofertami poszczególnych marketów, spróbować ustalić prawdopodobne wymiary nienarodzonego jeszcze dziecka i dopiero tak przygotowanym udać się na zakupy. Często też w samych szkołach rodzenia prowadzone są wykłady dotyczące kompletowania pierwszej wyprawki. Warto się na nie udać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here