Zabawki z gry Minecraft jako prezent dla dziecka?

0
1255
Zabawki z gry Minecraft jako prezent dla dziecka?

Dzieci obecnie spędzają coraz więcej czasu na graniu w gry komputerowe. Mimo, że konsole zyskują na popularności, to właśnie komputery osobiste oraz laptopy i notebooki nadal są najpopularniejszymi urządzeniami do grania w gry. Według statystyk prezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny w Warszawie ponad 90% nastolatków i dzieci gra w gry przez co najmniej godzinę dziennie. W wielu przypadkach można nawet mówić o uzależnieniu. Jednak czy rzeczywiście gry komputerowe są złe i nie mogą przynieść żadnej korzyści?
W rzeczywistości sprawa jest dużo bardziej złożona. Istnieje wiele gier edukacyjnych, które nie cieszą się zbytnią popularnością. Brak fabuły, wyzwań lub po prostu cienka oprawa audiowizualna odstraszają od takich gier. Zdecydowanie chętniej nastolatkowie i dzieci grają w tak zwane strzelanki i gry strategiczne. Nie brakuje także tytułów, które przez ostatnie lata zyskały olbrzymią popularność, a mimo to można je uznać za gry alternatywne. Najpopularniejszą grą z tego typu jest Minecraft. Gra od szwedzkiego studia Mojang zyskała olbrzymią popularność dzięki braku ograniczeń. W grze można tworzyć budowle z zebranych materiałów, tworzyć linie kolejowe, hodować zwierzęta, pracować na farmie, czy pojedynkować się z potworami, które nas atakują w nocy. Gra nie ogranicza użytkownika do jednego typu aktywności, może on wykonywać różne czynności na raz.
Minecraft to także przykład rozrywki, która nie musi bezpośrednio marnować czasu dzieci. Pobudza i rozwija ona kreatywność wśród dzieci i młodzieży, uczy zarządzania posiadanymi zasobami, a także uczy podstaw pewnych prac w rzeczywistym świecie. Dzięki ogromnej popularności gry komputerowej przedmioty istniejące w wirtualnym świecie są produkowane jako zabawki. Zabawki minecraft to bardzo szerokie pojęcie. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy przedmioty z gry. Prym w sprzedaży wiodą miecze produkowane z różnych surowców (diamenty, żelazo, kamień), a także przedmioty wydobywcze – kilofy i siekierki z różnych materiałów. Inne zabawki minecraft na które warto zwrócić uwagę ze względu na ich popularność to potwory występujące w rozgrywce. Najpopularniejszym potworem jest creeper. Creeper to zielona postać na czterech nogach przesuwająca się w szybkim tempie. Jest niebezpieczna dla gracza, ponieważ przy kontakcie z nim wybucha i niszczy wszystkie struktury w obrębie kilku metrów od gracza. Innymi potworami znanymi z gry są zombie, pająki czy szkielety z łukami.

Zatem czy warto kupić dziecku maskotki i zabawki z gry minecraft? Odpowiadając na to pytanie – jeśli Twoje dziecko często gra w Minecrafta może to być dobry pomysł na prezent. Wiele zależy oczywiście od budżetu, który zamierzamy poświęcić na prezent, jednak można spodziewać się, że najtańsze i najmniejsze zabawki będą kosztowały około 20 – 30 złotych. Wraz z rozmiarem zabawki rośnie także jego cena. Za maskotkę wielkości 60cm możemy zapłacić ponad 100 zł.

Nie da się ukryć, że wpływ gier komputerowych i świata Internetu jest coraz bardziej zauważalny w tak zwanym „realu”, jednak, jeśli dostarcza on rozrywki i pozwala się rozwijać nie powinniśmy zatrzymywać tego procesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here