Stymulujące zabawki dla niemowląt

0
1142

Warto, by już pierwsze zabawki dla niemowląt miały funkcję edukacyjną. Od pierwszych dni życia dziecka mamy przecież wpływ na jego rozwój i z całą pewnością warto korzystać z narzędzi, które na to pozwalają.

Oczywiście, zabawki muszą mieć funkcję rozrywkową, a te pierwsze mają też dawać poczucie bezpieczeństwa i pozwalać na poznawanie otaczającego świata. Właśnie dlatego świetnie sprawdzają się te, które charakteryzują się funkcją stymulującą wszechstronny rozwój. O jakich zabawkach konkretnie mowa? To między innymi kostki manipulacyjne, które sprawdzają się doskonale już w pierwszych miesiącach życia.

Co to jest kostka manipulacyjna?

Zabawka dla najmłodszych zawsze musi być wykonana z najlepszej jakości materiałów, być w pełni bezpieczna, a przy tym przyjazna. Kostka, o której mowa stworzona jest z miękkiego, wręcz pluszowego materiału. Na każdej jej stronie dekorem jest inna barwa – dla niemowląt sprawdzają się te w barwach bieli, czerni oraz czerwieni, bo takie są najbardziej wyraziste dla nie do końca dojrzałego jeszcze narządu wzroku małych pociech.

Każda strona kostki wyróżnia się innymi cechami. Z jednej strony doczepione mogą być materiały o różnych strukturach, które dają inny odgłos, w tym szelest czy piszczenie. Jedne mogą być miłe w dotyku, inne bardziej szorstkie czy śliskie. Wszystko po to, by dziecko mogło reagować na takie różnice.

Do kostek manipulacyjnych często dołącza się też niewielkie gryzaki, które stają się świetnym rozwiązaniem w okresie ząbkowania. Rozmaite wzory, metki, wypustki, wklęśnięcia, struktury i odgłosy dają możliwość obcowania z różnymi formami, co dla najmłodszych stanowi sporą atrakcję i pobudza rozwój.

Co ciekawe, dobrze skonstruowana kostka manipulacyjna pobudza nie tylko zmysł dotyku, ale i narząd wzroku, staje się też praktycznym akcesorium, w przypadku wspomnianego już ząbkowania. To zabawka, która nie nudzi, wręcz zaciekawia swoją różnorodnością niemowlę. Jest również w pełni bezpieczna, najczęściej wykonana z bawełny organicznej czy przyjemnego w dotyku minky. Tego rodzaju kostki sensoryczne można wybierać według wzorów, kolorów, dodatkowych gadżetów czy wielkości. To nierzadko pierwsza zabawka niemowlęcia, którą jest w stanie utrzymać w małych rączkach, tym samym ćwiczyć motorykę ruchową. Jeden produkt spełnia więc tak wiele różnych funkcji, a jego walory i skuteczność w zakresie rozwoju dzieci potwierdzają również medycy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here